Super Safari St.Catherine & Colored Canyon nga sharm

Availability Sunday , Wednesday , Friday
Pickup Time 07:00 AM
Duration 10 hours approximately
Super Safari St.Catherine & Colored Canyon nga sharm

Super Safari St.Catherine & Colored Canyon nga sharm

Super Safari në St Catherine dhe Kanioni me ngjyra nga Sharm el Sheikh

Ky udhëtim quhet super Safari për një arsye: është me të vërtetë dy udhëtime në një! Filloni ditën tuaj duke vizituar Manastirin e Shën Katerinës – pikërisht vendi i përmendur në Bibël ku Zoti foli me Moisiun në shkurret që digjej. Më pas udhëtoni në Kanionin spektakolar të Ngjyrave për një labirint si shëtitja mes formacioneve shkëmbore të ylberit. Përfundojeni ditën me një udhëtim në qytetin e mrekullueshëm të Dahabit për drekë dhe pazar.

Merr

Ju do të merrni në hotelin tuaj nga guida juaj gjatë ditës dhe do të udhëtoni për 2 orë me xhip 4x4 për në Manastirin e Shën Katerinës.

Turne në Manastirin e Shën Katerinës

Filloni ditën me një turne udhërrëfyes në manastirin e Shën Katerinës. E vendosur pikërisht në tokën ku thuhet se Zoti iu shfaq Moisiut në shkurret e djegura, ky është një vend shumë i rëndësishëm për fetë abrahamike dhe gjithashtu një sit i trashëgimisë botërore të UNESCO-s.

Ky është manastiri më i vjetër i krishterë i banuar vazhdimisht në botë, me një histori që mund të gjurmohet prapa mbi shtatëmbëdhjetë shekuj. Manastiri daton para ndarjeve të botës së krishterë, origjina e tij shtrihet në antikitetin e vonë dhe çuditërisht është ende i banuar nga i njëjti rend murgjsh që e ndërtuan në shekullin e IV!

Udhëtim në kanionin me ngjyra

Pas pak më shumë se një ore në 4x4, do të arrijmë në labirintin e shkëmbinjve ranorë të njohur si Kanioni i Ngjyrë! Ne do të bëjmë shëtitjen e shkelur mirë, por aspak të lehtë përmes Kanionit, duke u ngjitur nëpër gurë, shkallë, duke u shtrydhur nëpër formacione të forta shkëmbore dhe çarje dhe hapje në kanion. Është një përvojë e mrekullueshme që lidh grupin së bashku dhe do të zbuloni se si grupi do të qeshë dhe do të ndihmojë njëri-tjetrin gjatë ngjitjes herë pas here të vështirë.

Dreka dhe pazar në Dahab

Shijoni një drekë të shijshme me shuplakë në qytetin e vogël bregdetar të Dahabit, i cili është rritur nga fshati i vogël i peshkimit beduin në një nga vendet më të mira në Sinain e Jugut për blerje dhe ngrënie sot. Duke tërhequr sasi të mëdha turistësh çdo vit, vendpushimi i Dahabit ka kaq shumë gjëra që ndodhin, por megjithatë arrin të ruajë një ndjenjë qetësie dhe relaksi.

Do të keni pak kohë për të eksploruar kafenetë, pazaret, dyqanet dhe restorantet e Dahabit ndërsa shfletoni artizanatet e shumta lokale egjiptiane, qilimat, bizhuteritë, parfumet, papiruset dhe suvenire të tjera në shitje këtu.

Transferimi në Sharm el Sheikh

Pas një dite të ngarkuar, do të kthehemi në hotelin tuaj në Sharm me 4x4; udhëtimi zgjat pak më shumë se një orë.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me automjet me ajër të kondicionuar
 • Udhëzues për të folur anglisht
 • Tarifat e hyrjes në Parkun Kombëtar të Shën Katerinës
 • Guidë beduinësh gjatë vizitës suaj në kanion
 • Dreka
 • Ujë mineral dhe pije freskuese në bordin e automjetit
 • Të gjitha taksat dhe tarifat e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Pije në restorant
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Pasaporta
 • Kutia e mëngjesit
 • Kepuce sportive
 • Syze dielli dhe kapele

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Super Safari (Shën Katerina dhe kanioni me ngjyra) Reviews

Write Review
I rritur
from £ 35.00
Fëmija
from £ 20.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq