Ras Mohamed me autobus nga Sharm Snorkling Trip

Availability Sunday , Wednesday , Friday
Pickup Time 08:00 AM
Duration 4 hours approximately
Ras Mohamed me autobus nga Sharm Snorkling Trip

Ras Mohamed me autobus nga Sharm Snorkling Trip

Udhëtim me snorkeling në parkun kombëtar Ras Muhammed nga Sharm el Sheikh

Deti i Kuq është një vend zhytjeje me famë botërore dhe konsiderohet të ketë peshqit dhe jetën detare më të ndryshme në mbarë globin. Këtu mund të gjeni mijëra lloje të breshkave, peshqve dhe koraleve dhe snorkeling këtu duhet të jetë mënyra më e këndshme dhe e arritshme për të vëzhguar këtë parajsë nënujore. I vendosur 25 km nga rruga nga Sharm el Sheikh, Ras Muhammed është një protektorat kombëtar i cili ju ofron mundësinë të keni frikë nga toka e paprishur dhe peizazhet detare dhe të shijoni pamjet panoramike të tokave midis detit, duke parë Azinë në të djathtë dhe Afrikën në majtas. Nëse bëni ndonjë udhëtim në Detin e Kuq, le të jetë në këtë vend unik.

Pickup

Udhëheqësi ynë i turneut do t'ju marrë nga hoteli juaj herët në mëngjes dhe do të udhëtojë përafërsisht 25 km në Parkun Kombëtar Ras Mohammed me një automjet me ajër të kondicionuar

Shijoni ekskursionin tuaj

Mund të uleni dhe të shijoni pamjet ndërsa udhëtoni rreth Protektoratit Ras Mohamed. Shihni pamjet panoramike të plazheve, mangrove, ishullit Tiran dhe kampeve shumëngjyrëshe të beduinëve përgjatë kësaj shtrirjeje bruz të Gjirit të Akaba.

Do të keni mundësinë të dalloni më shumë se qindra korale dhe lloje, mbi një mijë lloje peshqish, dhjetëra lloje peshqish yjesh dhe iriqësh deti dhe disa lloje breshkash deti. Vendet e njohura të zhytjes përfshijnë Shaab Mahmoud, Beacon Rock, Jack-fish Alley, Yolanda Reef, Old Quay.

Ju gjithashtu do të eksploroni shkëmbinjtë nënujorë përreth zonës së bashku me disa nota ose snorkeling në liqenin Magjik dhe disa të ftuar thjesht ulen dhe pushojnë në ujërat bukuroshe të kthjellëta dhe të ngrohta ose marrin një snorkel në gumën e kopshtit të Allahut. Do t'ju tregohet plasaritja e tërmetit të madh dhe do t'ju thuhet pse janë këtu, këneta e mrekullueshme e mangrove dhe kënetat e kripura.

Transferimi per ne hotel

Në fund të udhëtimit, do të transferoheni përsëri në hotelin tuaj në Sharm el Sheikh.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Pije te lehta
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Pasaporta
 • Peshqir
 • Krem dielli
 • Syze dielli dhe kapele
 • Pajisje për snorkeling

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Udhëtim ditor në Parkun Kombëtar Ras Muhammed Reviews

Write Review
I rritur
from £ 20.00
Fëmija
from £ 10.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq