Ekskursion Sharm Mega Safari

Availability Tuesday , Thursday , Sunday
Pickup Time 09:00 AM
Duration 7 hours approximately
Ekskursion Sharm Mega Safari

Ekskursion Sharm Mega Safari

Ekskursion Ekstreme Mega Safari në Sharm el Sheikh, Safari në shkretëtirë dhe sporte ujore në Sharm el Sheik

Duke thirrur të gjithë dashamirët e aventurës, ky ekskursion Mega safari në shkretëtirë dhe në det i ka të gjitha - çiklizëm me kuadrat, hipur në deve, snorkeling dhe sporte ujore! Ne premtojmë argëtim, të qeshura dhe peizazhe që të lënë pa frymë. Filloni udhëtimin në shkretëtirën e Sinait me rërën e saj të artë dhe sfondin malor, nuk ka mënyrë më të mirë sesa ta eksploroni atë me një udhëtim me deve. Pastaj lëvizni në biçikletën me katër rrota, gjëja më e këndshme që mund të keni me 4 rrota! Garoni mbi dunat e rërës dhe ngrini adrenalinën tuaj. Ndaloni në një kamp beduinësh për çaj Habbak, përpara se të shkoni në bregdet për varkë me fund xhami, shëtitje me varkë me banane dhe sporte të tjera ujore Sharm el Sheikh në Detin e Kuq.

Pickup                                    

Përfaqësuesi ynë do t'ju marrë nga hoteli juaj në orën 9 të mëngjesit dhe ju do të udhëtoni rreth 30 minuta në shkretëtirë në qendrën e biçikletave me katër rrota.

Behu gati

Instruktori juaj do t'ju vendosë të përgatiteni me biçikletë dhe të palosni shaminë e kokës, pasi të merrni disa udhëzime se si të përdorni biçikletën, çështjet e sigurisë dhe sigurisë dhe më pas të filloni aventurën tuaj në shkretëtirë

ATV Quad Biking

Së pari ju do të vozitni në kuadratin tuaj për rreth 20 minuta mbi rërë të sheshtë të shkretëtirës për t'u mësuar me biçikletën dhe për të fituar besimin tuaj. Gjithmonë do të vozitni në grup dhe do të keni pranë vetes udhëzuesin tuaj në rast se keni nevojë për ndihmë.

Më pas do të dilni me makinë në një luginë midis maleve. Këtu grupi do të kalojë afërsisht 40 minuta duke shfrytëzuar sa më shumë dunat e rërës dhe kodrat në zonë.

Udhëtim me deve të shkretëtirës dhe çaj beduinësh

Më pas në itinerar është kalërimi me deve. Ju do të hipni me deve "e njohur për egjiptianët si "anija e shkretëtirës" .

Ne do të ndalemi në një kamp beduinësh, ku do të keni mundësinë të shihni se si jetojnë këta nomadë dhe më pas të pushoni nën një tendë tradicionale për të shijuar çajin tuaj.

Dreka

Shkoni në plazh për të ngrënë drekën tuaj buzë detit.

Sportet ujore në Sharm el Sheik

Pas drekës, ne do të udhëtojmë drejt plazhit për të ndjerë ujërat e ngrohta të Detit të Kuq poshtë nesh, ndërsa lëvizim mbi të me një shëtitje me varkë banane, varkë me fund xhami dhe më shumë. Do të sigurohen jelek shpëtimi. Është vërtet argëtim i mahnitshëm për të gjitha moshat.

Pas gjithë atij emocioni, ka mënyrë më të mirë për t'u qetësuar sesa duke eksploruar shkëmbinjtë e bukur koralorë dhe peshqit me ngjyra që ofron Deti i Kuq. Do të mahniteni nga shumëllojshmëria e jetës nënujore që mund të dalloni pa pasur nevojë të notoni larg bregut.

Transferimi per ne hotel

Në fund të udhëtimit, udhëheqësi juaj i turneut do t'ju transferojë përsëri në hotelin tuaj në Sharm El Sheikh pas asaj që ne e dimë se do të ketë qenë një ditë më e këndshme.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Biking katërshe
 • Udhëtim me deve
 • Dreka
 • Pije te lehta
 • Sportet e ujit
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program
 • pajisje për snorkeling

Recommendation

 • Syze dielli
 • Shami
 • Peshqir
 • Pëlhura noti
 • Kamera
 • pajisje për snorkeling

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Mega Safari Ekskursion Sharm el Sheikh Reviews

Write Review

"Mega Safari Sharm El Sheikh"

Il porte bien son nom: on a fait ce qu'il nous a été promis ! Quad, chameau, repas dans un camp berbère puis direction le mer pour le glass boat (bateau à fond transparent), banane et parachute ascentionnel. Tout y était, on est venu nous cherché (en retard mais bon c'est les vacances !) et nous avons été ramené. Pas de mauvaises surprises. J'ai même conversé en anglais via WhatsApp pour des renseignements et ils sont au taquet. C'est une bonne entreprise
reviewed by Alison – France
February 14, 2020
Was this helpful? yes
I rritur
from £ 42.00
Fëmija
from £ 25.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq