Udhëtim snorkeling nga Hurghada në ishullin Giftun

Availability every day
Pickup Time 07:00 AM
Duration 9 hours approximately
Udhëtim snorkeling nga Hurghada në ishullin Giftun

Udhëtim snorkeling nga Hurghada në ishullin Giftun

Udhëtim me snorkeling në Hurghada në ishullin Giftun | Ishulli Giftun Snorkeiing Udhëtim gjithëditor me varkë

Ishujt Giftun janë një park kombëtar mahnitës rreth 45 minuta nga Hurghada me varkë. Një vend i njohur për snorkelistët dhe zhytësit, notoni me delfinët dhe snorkelin në ujërat e pastër kristal të Detit të Kuq, të pasur me korale shumëngjyrëshe dhe jetë ujore . Ky udhëtim është një nga gjërat më të mira për të bërë në Hurghada gjatë pushimeve tuaja.

Merr

Ju do të merrni në orën 8.00 nga hoteli juaj në Hurghada nga udhëheqësi ynë i turneut dhe do të udhëtoni në bankinë për të takuar varkën.

Snorkeling

Ndërsa kaloni rrugën tuaj mbi ujërat e kristalta për në ishullin Giftun, mund të uleni dhe të relaksoheni, duke parë pamjet panoramike, duke përfshirë brigjet e Hurghadës. Ju do të shkoni për snorkeling në pika të ndryshme plot me korale dhe peshq të mrekullueshëm shumëngjyrësh. Do të keni mundësinë të notoni me delfinët, të shijoni aktivitetet sportive ujore në ishullin Giftun dhe të vizitoni parkun kombëtar.

Ju do të bëni 2 ose 3 ndalesa gjatë rrugës për snorkeling. Kur varka të ndalojë, udhëzuesi juaj do t'ju japë këshilla për snorkeling, udhëzime sigurie dhe gjithashtu do të tregojë se çfarë mund të prisni të shihni nën ujë në çdo pikë ndalimi.

Dreka

Ju do të shijoni një drekë të shijshme në shuplakë, e cila do të shërbehet në bordin e varkës.

Ishujt Giftun

Pas drekës, do të marrim rrugën për në ishull. Njihet si një "ishull parajsë" që ndodhet në lindje të Hurghada në Detin e Kuq. Ishulli është i pabanuar dhe përdoret si destinacion udhëtimi ditor. Ishulli Giftun klasifikohet si një nga ishujt më të mirë në Afrikë.

Do të zbrisni nga varka dhe do të mund të kaloni kohën e lirë në një nga plazhet e mrekullueshme atje. Bëni banja dielli ose notoni ose thjesht relaksohuni. Është fundi perfekt i ditës perfekte.

Transferimi i kthimit

Në fund të udhëtimit, varka do të kthehet në bankinë, ku udhëheqësi juaj i turneut do t'ju takojë dhe më pas do t'ju transferojë në hotelin tuaj në Hurghada pas asaj që ne e dimë se do të ketë qenë një ditë më e këndshme.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Udhëzues miqësor gjatë udhëtimit tuaj
 • Dreka
 • Pije te lehta
 • Pajisje për snorkeling
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Peshqir
 • Krem dielli
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kamera

Additional Information

 • Monedha e çmimit të turneut është vendosur në paund britanik, por ju mund të paguani në Euro, USD ose EGP.
 • - 5 £ Shtesë për person për marrjen e hoteleve jashtë Hurghadës, duke përfshirë hotelet Makadi Bay, hotelet El Gouna, hotelet Sahl Hashesh, hotelet në Soma Bay dhe Safaga.

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Udhëtim për snorkeling në ishullin Giftun nga Hurghada Reviews

Write Review
I rritur
from £ 26.00
Fëmija
from £ 16.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq