Udhëtim snorkeling në Ras Mohammed & White Isalnd nga sharm

Availability every day
Pickup Time 08:00 AM
Duration 8 hours approximately
Udhëtim snorkeling në Ras Mohammed & White Isalnd nga sharm

Udhëtim snorkeling në Ras Mohammed & White Isalnd nga sharm

Ras Mohammed Snorkeling | Udhëtim snorkeling | Sharm El Sheikh Snorkeling Udhëtim me varkë

Deti i Kuq është një vend zhytjeje me famë botërore dhe konsiderohet të ketë peshqit dhe jetën detare më të ndryshme në mbarë globin. Këtu mund të gjeni mijëra lloje të breshkave, peshqve dhe koraleve dhe snorkeling këtu duhet të jetë mënyra më e këndshme dhe e arritshme për të vëzhguar këtë parajsë nënujore. I vendosur 10 km nga Sharm el Sheikh, parku kombëtar Ras Mohammed është një protektorat kombëtar i cili ju ofron mundësinë të keni frikë nga toka e paprishur dhe peizazhet detare dhe të shijoni pamjet panoramike të tokave midis detit, duke parë Azinë në të djathtë dhe Afrikën në majtas. Nëse bëni ndonjë udhëtim relaksues me varkë në Detin e Kuq, le të jetë Ras Mohammed udhëtim me snorking me varkë .

Marrja nga hotelet e Sharm el Sheikh

Udhëheqësi ynë i turneut do t'ju marrë nga hoteli juaj në orën 8 të mëngjesit dhe do të udhëtojë për një distancë të shkurtër deri në port me minibus me ajër të kondicionuar për t'u bashkuar me varkën.

Parku Kombëtar Ras Mohammed

Mund të uleni dhe të shijoni pamjet ndërsa udhëtoni me varkë drejt Protektoratit Ras Mohamed. Shihni pamjet panoramike të plazheve, mangrove, ishullit Tiran dhe kampeve shumëngjyrëshe të beduinëve përgjatë kësaj shtrirjeje bruz të Gjirit të Akaba. Do të shijoni 2 ose 3 ndalesa për snorkeling në zonën e Parkut Kombëtar gjatë ditës, në varësi të motit, si dhe një drekë shuplakë me ushqime të shijshme deti ose vegjetariane.

Ecni në të bardhë

Transferimi per ne hotel

Në fund të udhëtimit, ju do të takoheni në port nga udhëheqësi juaj i turneut dhe do të transferoheni përsëri në hotelin tuaj në Sharm El Sheikh.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Dreka
 • Pije te lehta
 • Të gjitha taksat dhe tarifat e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Pajisje për snorkeling
 • Shpenzimet personale
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Peshqir
 • Krem dielli
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kamera

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Parku Kombëtar Ras Muhammed dhe Udhëtimi për snorkeling në Ishullin e Bardhë Reviews

Write Review
I rritur
from £ 24.00
Fëmija
from £ 12.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq