Udhëtim në kanionin me ngjyra nga Sharm el Sheikh

Availability Sunday , Wednesday
Pickup Time 07:00 AM
Duration 10 hours approximately
Udhëtim në kanionin me ngjyra nga Sharm el Sheikh

Udhëtim në kanionin me ngjyra nga Sharm el Sheikh

Kanioni me ngjyra Sharm el Sheikh dhe Udhëtimi në qytetin e Dahabit

Udhëtoni me rehati me 4x4 Land Cruiser drejt Kanionit me ngjyra nga Sharm el Sheikh dhe më pas udhëzohuni nëpër labirintin e shkëmbinjve, luginave dhe kanioneve me ngjyra spektakolare në këtë udhëtim befasues. Admironi muret prej guri të ylberit ndërsa shtrydhni nëpër çarje dhe formacione dhe ngjiteni dhe hidheni mbi gurë në anën tjetër. Përfundoni ditën tuaj duke udhëtuar me 4x4 për në qytetin e Dahabit ku do të shijoni një shije të shijshme dhe madje do të gjeni kohë për të bërë disa pazar.

Marrje nga vendpushimet e Sharm el Sheikh

Ne do t'ju marrim nga hoteli juaj në Sharm El Sheikh dhe do të jemi udhëtimi ynë në Sinai me një Land Cruiser të rehatshëm dhe modern. I përshëndetur si 4x4 i fundit, nuk ka shumë vende në tokë që këto automjete nuk do të shkojnë dhe kjo do të bëhet e qartë ndërsa zmadhoni terrenin me gunga të Gadishullit Sinai.

Udhëtim në kanionin me ngjyra

Pas afërsisht 2 orësh, do të arrijmë në labirintin e shkëmbinjve ranor të njohur si Kanioni i Ngjyrë! Ne do të marrim shëtitjen e shkelur mirë, por aspak të lehtë përmes kanionit. Është një përvojë e mrekullueshme që lidh grupin së bashku dhe do të zbuloni se si grupi do të qeshë dhe do të ndihmojë njëri-tjetrin gjatë ngjitjes herë pas here të vështirë. Udhërrëfyesi juaj do të jetë gjithashtu gati për t'ju ndihmuar në çdo kohë gjatë turneut.

Dreka dhe pazar në Dahab

Shijoni një drekë të shijshme me shuplakë në qytetin e vogël bregdetar të Dahabit, i cili është rritur nga fshati i vogël i peshkimit beduin në një nga vendet më të mira në Sinain e Jugut për blerje dhe ngrënie sot. Duke tërhequr sasi të mëdha turistësh çdo vit, vendpushimi i Dahabit ka kaq shumë gjëra që ndodhin, por megjithatë arrin të ruajë një ndjenjë qetësie dhe relaksi.

Do të keni pak kohë për të eksploruar kafenetë, pazaret, dyqanet dhe restorantet e Dahabit ndërsa shfletoni artizanatet e shumta lokale egjiptiane, qilimat, bizhuteritë, parfumet, papiruset dhe suvenire të tjera në shitje këtu.

Transferimi per ne Hotel Sharm

Pas një dite të ngarkuar, do të kthehemi në hotelin tuaj në Sharm me 4x4; udhëtimi zgjat pak më shumë se një orë.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me A/C xhip 4x4
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Dreka në qytetin Dahab
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Pije në restorant
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Pasaporta
 • Kutia e mëngjesit
 • Kepuce sportive
 • Syze dielli dhe kapele

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Safari me ngjyra në Canyon nga Sharm el Sheikh Reviews

Write Review
I rritur
from £ 33.00
Fëmija
from £ 19.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq