Udhëtim me deve dhe darkë beduinësh në shkretëtirën Sharm el Sheikh

Availability Tuesday , Thursday , Sunday
Pickup Time 02:30 PM
Duration 4 hours approximately
Udhëtim me deve dhe darkë beduinësh në shkretëtirën Sharm el Sheikh

Udhëtim me deve dhe darkë beduinësh në shkretëtirën Sharm el Sheikh

Udhëtim me deve dhe darkë beduinësh Safari Sharm el Sheikh

Shijoni një mbrëmje magjike në shkretëtirën Sharm el Sheikh, ku mund të shijoni një shëtitje me deve nëpër shkretëtirën madhështore dhe të provoni çaj tradicional beduin dhe të provoni llullën e famshme egjiptiane të shisha. Shijoni një shfaqje të drejtpërdrejtë të muzikës dhe argëtim të një shfaqje zjarri dhe Tannoura dhe vallëzim barku. Është aventurë e mrekullueshme bedoin.

Marrje nga Sharm el Sheikh Resorts

Ju do të merrni udhërrëfyesin tuaj për udhëtimin rreth orës 15:00 nga hoteli juaj dhe do t'ju çojë me minibus me ajër të kondicionuar në luginën Wadi-Mander në shkretëtirën e Sinait, rreth 30 minuta nga Sharm.

Safari me deve

Pasditja jonë do të fillojë me një udhëtim me deve në kampin beduin. Ne e kuptojmë se hipja në deve mund të mos jetë për të gjithë dhe kështu mund të udhëtoni në kamp edhe me minibus me ajër të kondicionuar nëse preferoni me rrugë.

Mbërritja në kampin e beduinëve

devetë do t'ju zbresin në tendat e beduinëve dhe atje do të gjeni autobusin tonë së bashku me pjesën tjetër të grupit (ata që zgjedhin të anashkalojnë udhëtimin me deve) dhe do të kaloni 15 minuta meditim dhe pushim në zemër të malet dhe shijoni pijet tuaja të mirëseardhjes, pijen beduin të quajtur çaj Habbak, është shumë e natyrshme dhe shumë e sigurt për t'u pirë, të gjitha pijet dhe ushqimet tona shërbehen me ujë në shishe, beduinët duhet të qëndrojnë gjithmonë në gjendje të mirë në shkretëtirë për të qenë në gjendje të funksionojnë siç duhet si shoqëri, kështu që ata i marrin shumë seriozisht ushqimet dhe pijet e shëndetshme, imagjinoni se si jetojnë në shkretëtirë pa farmaci apo pa mjekë? mos sëmuren! dhe kur ta bëjnë! nuk kanë nevojë për kujdes mjekësor? cili është burimi i stilit të tyre të suksesshëm të jetës në shkretëtirë? Epo ata mbështeten në barishte dhe mjekime natyrale, kanë një bar për pothuajse çdo lloj sëmundjeje dhe funksionon shumë mirë, me pak fjalë besoni pijeve dhe nuk do të zhgënjeheni pasi në disa raste përdoret si një trajtim shumë i dobishëm, nëse ju keni një dhimbje stomaku për shembull ose nëse keni presion të lartë të gjakut, kjo ju ndihmon vërtet.

Perëndimi i diellit mbi malin e Sinait

Ne do të ngjitemi në një kodër të vogël për të kapur pamjet marramendëse ndërsa dielli perëndon mbi luginën Wadi-Mander.

Darka beduinësh

Ndërsa prisni për vaktin tuaj të vërtetë beduin, djemtë beduinë do t'ju tregojnë se si të gatuani bukë të vërtetë beduine; mund të provoni edhe aftësitë tuaja për të bërë bukë. Buka e vërtetë beduinësh është diçka që nuk duhet humbur! Më pas do të shërbehet një darkë e hapur në stil bufe. Mund të zgjidhni midis mishit të dhisë, pulës ose cofta (lloj viçi) të servirur me oriz ose patate me salcë domate, sallatë jeshile dhe salcë tahina (susam). Më pas zgjidhni pijen tuaj freskuese dhe shijoni ushqimin.

Emisioni i Bredhit & Shfaqja Folklorike

Më në fund do të ulemi në një orë ngrënie me zjarr, kërcim barku dhe Tannoura. Ju madje mund të ngjiteni në skenë dhe të provoni kërcimin e barkut!

Kthehu në Sharm

Në fund të natës, ne do të kthehemi në qytet dhe ju do të zbreseni në hotelin tuaj.


Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Hipur me deve
 • Çaji beduin në çadrën e beduinëve
 • Darka
 • Të gjitha taksat

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo shtesë që nuk përmendet në itinerar

Recommendation

 • Pasaporta
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kepuce sportive
 • Kamera
 • Rroba të rënda në stinën e dimrit

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Shëtitje me deve në Sharm el Sheikh dhe darkë beduinësh Reviews

Write Review
I rritur
from £ 25.00
Fëmija
from £ 15.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq