Udhëtim me deve, darkë beduinësh dhe shikim të yjeve në shkretëtirën e Sharmit

Availability every day
Pickup Time 02:30 PM
Duration 5 hours approximately
Udhëtim me deve, darkë beduinësh dhe shikim të yjeve në shkretëtirën e Sharmit

Udhëtim me deve, darkë beduinësh dhe shikim të yjeve në shkretëtirën e Sharmit

Udhëtimi me deve, darka beduinësh dhe shikimi i yjeve në Sharm el Sheikh I Nata e shikimit të yjeve në Sharm el Sheikh

Shijoni një orë magjike kalërimi me deve në shkretëtirën e Sinait në një kamp tradicional beduin. Aty do të ngjiteni shkëmbinjtë me ngjyrë trëndafili për të kapur perëndimin e diellit mbi luginën malore poshtë. Ecni poshtë në tenda për të përjetuar mikpritjen autentike të një fisi beduin egjiptian dhe shijoni darkën atje. Ndërsa nata zbret dhe yjet dalin, ju do të keni përvojën unike të shikimit të yjeve. Shihni Hënën dhe ndoshta edhe Marsin! Përfundoni aventurën tuaj të beduinëve me argëtimin e mbrëmjes me një shfaqje zjarri dhe Tannoura dhe vallëzimin e barkut.

Marrje nga hotelet e Sharm el Sheikh

Do t'ju marrë udhërrëfyesi për udhëtimin rreth orës 15:00 nga hoteli juaj dhe do t'ju çojë me minibus me ajër të kondicionuar për në luginën Wadi-Mander në shkretëtirën e Sinait, rreth 30 minuta nga Sharm el Sheikh.

Udhëtim me deve

Pasditja jonë do të fillojë me një udhëtim me deve në kampin beduin. Ne e kuptojmë se hipja në deve mund të mos jetë për të gjithë dhe kështu mund të udhëtoni në kamp edhe me minibus me ajër të kondicionuar nëse preferoni me rrugë.

Kampi i beduinëve

Do të arrijmë dhe do të hedhim një vështrim të parë të jetës tradicionale të beduinëve. Uluni në një nga tendat dhe pini çaj Habbak dhe pushoni për një kohë të shkurtër para perëndimit të diellit.

Perëndimi i diellit mbi malet e Sinait

Ne do të ngjitemi në një kodër të vogël për të kapur pamjet marramendëse ndërsa dielli perëndon mbi luginën Wadi-Mander.

Darka beduinësh

Kthehuni poshtë kodrës për në çadra në kohë për darkë. Kompania jonë siguron cilësinë më të lartë të higjienës së ushqimit, duke përdorur ujë mineral për gatim, produkte të freskëta të gatuara në zjarr të hapur. Ju mund të shijoni vërtet darkën e stilit të shuplakës dhe pijet freskuese falas.

Argëtim

Më në fund do të ulemi në një orë ngrënie me zjarr, kërcim barku dhe Tannoura. Ju madje mund të ngjiteni në skenë dhe të provoni kërcimin e barkut!

Vëzhgimi i yjeve

Pas darkës, udhëzuesi ynë beduin do të shoqërojë grupin drejt vendit ku janë vendosur teleskopët për të filluar vëzhgimin e yjeve. Një astronom që flet anglisht do të flasë me grupin dhe do të shpjegojë se çfarë mund të prisni të shihni atë natë; zakonisht do të mund të shihni krateret e hënës, Saturnin, yjësitë e yjeve dhe ndoshta edhe Marsin.

Kthehu në Sharm

Në fund të natës, ne do të kthehemi në qytet dhe ju do të zbreseni në hotelin tuaj.


Eksploroni gjëra të tjera për të bërë në Sharm El Sheikh


Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Hipur me deve
 • Çaj beduinësh në çadrën e beduinëve.
 • Darka
 • Guida angleze
 • Vëzhgimi i yjeve
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo shtesë që nuk përmendet në itinerar

Recommendation

 • Pasaporta
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kepuce sportive
 • Kamera
 • Rroba të rënda në stinën e dimrit

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Udhëtim me deve, darkë beduinësh dhe shikim të yjeve në shkretëtirën e Sharmit Reviews

Write Review
I rritur
from £ 32.00
Fëmija
from £ 18.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq