Turne në Kajro nga Hurghada - Ekskursion njëditor me avion

Availability Monday , Tuesday , Thursday
Pickup Time 04:00 AM
Duration 17 hours approximately
Turne në Kajro nga Hurghada - Ekskursion njëditor me avion

Turne në Kajro nga Hurghada - Ekskursion njëditor me avion

Ekskursion në Kajro me aeroplan nga Hurghada | Turne piramidale nga Hurghada | Kajro me aeroplan nga Hurghada

Zbuloni historinë e Egjiptit në një nga kryeqytetet më të mëdha të botës. Vizitoni piramidat mbresëlënëse të Gizës, Sfinksin dhe admironi varrezat e panumërta të faraonëve origjinalë në Muzeun Egjiptian.

Udhëtoni për në Kajro

Herët në mëngjes do t'ju marrin në orën 05:00 me A/C VAN nga hoteli juaj në Hurghada dhe do të udhëtoni me makinë në aeroport.

Mberritja ne Kajro

Pas mbërritjes tuaj në aeroportin e Kajros, do t'ju takojë Guida jonë e Turizmit të Ekskursioneve në Kajro, i cili do t'ju shoqërojë gjatë kohëzgjatjes së turneut tuaj ditor.

Vizitoni Muzeun Egjiptian

Ju do ta nisni turin duke vizituar Muzeun Egjiptian me famë botërore, i ndërtuar në stilin neoklasik të projektuar nga arkitekti francez Marcel.

Muzeu, që përfshin dy kate, strehon 120,000 kryevepra nga periudha dhe periudha të ndryshme të historisë egjiptiane. Ekspozitat më të njohura janë ato të thesareve që kanë të bëjnë me mbretërit dhe mbretëreshat faraonike, si fëmija Mbreti Tutankhamen dhe dhoma e mumieve. Në këtë të fundit, vizitorët mund të mësojnë më shumë rreth artit të mumifikimit në Egjiptin e lashtë. Muzeu Egjiptian i Antikiteteve është një vend magjepsës që ju lejon të shihni të gjitha antiket që do të ishin varrosur në varret dhe piramidat e mbretërve të lashtë të Egjiptit, si dhe disa nga vetë mbretërit e mumifikuar.

Zbuloni Nilin nga Felucca "Opsionale"

Pas vizitës tuaj në muzeun egjiptian, do të keni mundësinë të pushoni dhe të notoni në një Felucca (varkë e vogël me motor) në një udhëtim përgjatë lumit më të gjatë në botë. Këtu mund të gjeni kohë për të përvetësuar pamjet panoramike të qytetit në flladin e verës.

Dreka

Pas një mëngjesi fantastik duke eksploruar disa nga tempujt mbresëlënës të Luksorit, do të pushojmë përgjatë Nilit në një restorant lokal për një drekë të shijshme me një pamje të mrekullueshme të Nilit.

Vizitoni Piramidën e Madhe të Gizës dhe Sfinksit

Pas drekës, do të kalojmë Nilin dhe do të udhëtojmë për në Giza për në piramidat antike, të ndërtuara rreth vitit 2560 para Krishtit. Piramida e Madhe E njohur gjithashtu si Piramida e Khufu ose Piramida e Keopsit, Piramida e Madhe është më e vjetra dhe më e madhja nga piramidat e Gizës. E përbërë nga mbi 2.3 milionë blloqe graniti me peshë 25-80 tonë secila, e njohur si më e vjetra nga shtatë mrekullitë e botës së lashtë dhe e vetmja që ende ka mbetur kryesisht e paprekur, Piramida e Madhe nuk dështon kurrë të mahnitë dhe të mahnisë. E ndërtuar gjatë një periudhe 20-vjeçare, Piramida e Madhe fillimisht qëndronte në 146 metra, duke e bërë atë strukturën më të lartë të krijuar nga njeriu në botë për më shumë se 3800 vjet.

Do të jetë e vështirë të mos shikosh me habi kur të mbërrish te piramidat dhe të pyesësh: 'Si u ndërtuan ato? Dhe pse?' Janë ndërtuar nga të huajt? Mos u shqetësoni – të gjithë udhëzuesit tanë janë egjiptologë të kualifikuar dhe do të jenë të lumtur t'ju udhëzojnë dhe t'ju përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja. Do të ketë opsionin në këtë pikë të turneut për të hyrë brenda një prej tre piramidave antike.

Pas kësaj do të ecim deri në skajin e pllajës deri në Luginën e Mbretit Kafra ku mund të hidhni shikimin tuaj të parë të Sfinksit të Madh dhe tempullit të tij. Sfinksi i Madh i Gizës është një krijesë mitologjike, e formuar nga një kokë njeriu dhe trupi i një luani, i cili qëndron mbi 20 metra i lartë dhe 73 metra i gjatë është një pamje e mrekullueshme për t'u parë.

Sfinksi i Madh i Gizës është një pamje fantastike dhe e pasur me histori, gjatë jetës së saj është varrosur në rërë për qindra vjet dhe më pas është gërmuar përsëri. Ka edhe histori të ushtarëve të Napoleonit që gjuanin me topa në Sfinksin e madh dhe ia thyen hundën.

Pazar

Ndalesa jonë e fundit prej rreth një ore do të jetë për blerje. Këtu do të keni mundësinë të blini suvenire dhe dhurata autentike dhe tradicionale egjiptiane të prodhuara nga mjeshtrit vendas. Ne do të kalojmë kohë në Institutin e Papirusit, ku do t'ju bëhet një demonstrim se si është bërë kjo letër e famshme dhe ku do të keni mundësinë të blini edhe artin e papirusit. Do të vizitojmë gjithashtu një dyqan parfumesh, ku mund të blini aroma arabe dhe shishe parfumesh të dekoruara bukur.

Kthehuni në hotelin tuaj në Hurghada

Pasi të shohim pamjet më mbresëlënëse të Kajros në turneun tonë të famshëm në Kajro nga Hurghada, ne do të kthehemi në Hurghada më pas në hotelin tuaj në Hurghada, duke u kthyer rreth orës 22:00 të mbrëmjes pas asaj që dimë se do të ketë qenë një ditë më e këndshme.

Our Service includes

 • Biletat e avionit vajtje-ardhje për në Kajro nga Hurghada
 • Të gjitha transfertat si në Kajro ashtu edhe në Hurghada
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Tarifat e hyrjes në vendet e përmendura historike
 • Ujë mineral në bord gjatë turneut
 • Dreka ne restorant
 • Turne pazari ne Kajro
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit.

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Pije në restorant
 • Çdo aktivitet opsional ose shtesë që nuk përmendet në itinerar
 • Udhëtim me varkë me vela në lumin Nil

Recommendation

 • Pasaporta
 • një kuti mëngjesi
 • Kepuce sportive
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kamera

Additional Information

 • Monedha e çmimit të turneut është vendosur në paund britanik, por ju mund të paguani në Euro, USD ose EGP. siç preferoni ju.
 • 5 £ Shtesë për person për marrjen e hoteleve jashtë Hurghada, duke përfshirë hotelet e Makadi Bay, hotelet El Gouna, hotelet Sahl Hashesh, hotelet në Soma Bay dhe Safaga.

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Udhëtim ditor nga Hurghada në Kajro me avion Reviews

Write Review
I rritur
from £ 157.00
Fëmija
from £ 144.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq