Turne në Kajro me Trainer nga Sharm Ekskursion 1 ditor

Availability Monday , Tuesday , Thursday , Friday
Pickup Time 01:00 AM
Duration 21 hours approximately
Turne në Kajro me Trainer nga Sharm Ekskursion 1 ditor

Turne në Kajro me Trainer nga Sharm Ekskursion 1 ditor

Turne në Kajro me trajner nga Sharm El Sheikh

Shijoni turneun gjithëditor në Kajro nga Sharm El Sheikh me autobuz për të zbuluar disa nga pamjet dhe monumentet më të mahnitshme të qytetit historik. Vizitoni Piramidat e Mëdha ikonike të Gizës dhe Sfinksin e Madh, eksploroni Muzeun Egjiptian, vizitoni Pazarin mbresëlënës dhe shijoni atmosferën ndërsa notoni poshtë Nilit mbi një felukë. Nëse jeni duke udhëtuar me një varg këpucësh, por ëndërroni të ecni në gjurmët e faraonëve, atëherë ky është udhëtimi për ju!

Marrja nga Sharm El Sheikh

Ne do t'ju marrim nga hoteli juaj në Sharm El Sheikh dhe ju do të udhëtoni me një trajner të rehatshëm dhe me ajër të kondicionuar për në Kajro. Udhëtimi zgjat afërsisht 6 deri në 7 orë.

Vizitoni Muzeun Egjiptian

Ju do të filloni turin duke vizituar Muzeun Egjiptian me famë botërore. Muzeu, që përfshin dy kate, strehon 120,000 kryevepra nga periudha dhe periudha të ndryshme të historisë egjiptiane. Ekspozitat më të njohura janë ato të thesareve që kanë të bëjnë me mbretërit dhe mbretëreshat faraonike, si mbreti i fëmijës Tutankhamen dhe dhoma e mumieve. Në këtë të fundit, vizitorët mund të mësojnë më shumë rreth artit të mumifikimit në Egjiptin e lashtë.

Zbuloni Nilin nga Felucca " Opsionale "

Pas vizitës tuaj në muzeun egjiptian, do të keni mundësinë të relaksoheni dhe të notoni në një Felucca (varkë e vogël me motor) në një udhëtim përgjatë lumit më të gjatë në botë. Këtu mund të gjeni kohë për të përvetësuar pamjet panoramike të qytetit në flladin e verës. (Pagesë shtesë)

Ndalesa për drekë

Më pas, do të bëjmë një pushim për të shijuar një drekë të shijshme me shuplakë në një restorant me pamje të mrekullueshme të Nilit. Pijet nuk përfshihen.

Vizita e Piramidave dhe Sfinksit

Pas drekës, do të kalojmë Nilin dhe do të udhëtojmë për në Giza për në piramidat antike, të ndërtuara rreth vitit 2560 para Krishtit. I njohur si një nga 7 mrekullitë e botës së lashtë, do të jetë e vështirë të mos shikosh me habi kur të mbërrish te piramidat dhe të pyesësh: 'Si janë ndërtuar ato? Dhe pse?' Mos u shqetësoni – të gjithë udhëzuesit tanë janë egjiptologë të kualifikuar dhe do të jenë të lumtur t'ju udhëzojnë dhe t'ju përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja. Do të ketë opsionin në këtë pikë të turneut për të hyrë brenda një prej tre piramidave antike.

Pas kësaj, ne do të ecim deri në skajin e pllajës për në Luginën e Mbretit Kafra ku mund të hidhni shikimin tuaj të parë të Sfinksit të Madh dhe tempullit të tij. Sfinksi i Madh i Gizës është një krijesë mitologjike, e formuar nga një kokë njeriu dhe trupi i një luani, i cili qëndron mbi 20 metra i lartë 73 metra i gjatë, është një pamje e mrekullueshme për t'u parë.

Pazar

Ndalesa jonë e fundit prej rreth një ore do të jetë për blerje. Këtu do të keni mundësinë të blini suvenire dhe dhurata autentike dhe tradicionale egjiptiane të prodhuara nga mjeshtrit vendas. Ne do të kalojmë kohë në Institutin e Papirusit, ku do t'ju bëhet një demonstrim se si është bërë kjo letër e famshme dhe ku do të keni mundësinë të blini edhe artin e papirusit. Do të vizitojmë gjithashtu një dyqan parfumesh, ku mund të blini aroma arabe dhe shishe parfumesh të dekoruara bukur.

Udhëtoni përsëri në Sharm El-Sheikh

Në fund të ditës, udhërrëfyesi ynë do t'ju transferojë në stacionin e autobusëve të Kajros për të marrë autobusin tuaj për në Sharm el Sheikh. Pas mbërritjes në stacionin e autobusëve në Sharm el Sheikh, përfaqësuesi ynë do t'ju takojë dhe do t'ju kthejë në hotelin tuaj.

Pse të mos përmirësoni turneun tuaj!

Turne C airo nga Sharm - Ekskursion 1 ditor me avion  

Nëse keni vetëm një udhëtim kur jeni këtu në Egjipt, le të jetë në Kajro… është një gjë që duhet parë!

Udhëtimi atje dhe kthimi me aeroplan ofron rehati dhe lejon më shumë kohë në kryeqytetin e jashtëzakonshëm të Egjiptit. Niseni nga Sharm dhe pas një fluturimi të shkurtër 50 minuta, do të zbarkoni për të nisur turneun tuaj për të ndjekur ..... Më shumë

Gjëra të tjera për të bërë në Sharm El Sheikh


Our Service includes

 • Të gjitha transfertat si në Kajro ashtu edhe në Sharm El Sheik
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit
 • Tarifat e hyrjes në vendet e përmendura historike
 • Ujë mineral në bord gjatë turneut
 • Dreka
 • Turne pazari ne Kajro.
 • Të gjitha taksat dhe tarifat e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Pije në restorant
 • Çdo aktivitet opsional ose shtesë që nuk përmendet në itinerar
 • Udhëtim me varkë me vela në lumin Nil

Recommendation

 • Pasaporta
 • Një kuti mëngjesi
 • Kepuce sportive
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kamera
 • Jastëk udhëtimi

Note

 • Pasaporta
 • Një kuti mëngjesi
 • Kepuce sportive
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kamera
 • Jastëk udhëtimi

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Udhëtim i plotë ditor i Kajros me autobus nga Sharm El Sheikh Reviews

Write Review
I rritur
from £ 52.00
Fëmija
from £ 35.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq