Hipur me kalë në shkretëtirën e Sharm el Sheikh

Availability every day
Pickup Time 10:00 AM
Duration 1 hours approximately
Hipur me kalë në shkretëtirën e Sharm el Sheikh

Hipur me kalë në shkretëtirën e Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh Hipur me kalë në shkretëtirë

Ku është më mirë të hipësh një kalë arab sesa në rërën e artë të shkretëtirës së Sinait të rrethuar nga malet me ngjyrë trëndafili. Këtu ju dhe kali juaj jeni të lirë të eksploroni dunat përpara se të shkoni në një kamp tradicional beduin për çaj dhe pikërisht në kohën e perëndimit të diellit.

Merr

Ju do të merrni udhërrëfyesin tuaj për udhëtimin rreth orës 15:00 nga hoteli juaj dhe do t'ju çojë me minibus me ajër të kondicionuar për në shkollën e kalërimit në shkretëtirën e Sinait, rreth 30 minuta nga Sharm.

Udhëtim me kalë

Ky udhëtim është i përshtatshëm për fillestarët dhe pas mbërritjes në shkollën e kalërimit, instruktori do t'ju japë disa informacione se si të trajtoni dhe hipni në kalë. Pas kësaj ju mund të kaloni rreth 1 orë me kalin duke eksploruar dunat dhe duke shijuar peizazhin e mrekullueshëm të shkretëtirës përpara se të hipni në kampin beduin.

Përvoja e beduinëve

Fiset beduin janë jashtëzakonisht krenarë për traditat dhe zakonet e tyre dhe i mirëpresin të gjithë mysafirët e tyre ngrohtësisht me një vend në çadrat e tyre dhe ofertat e çajit tradicional bimor Habbak. Uluni dhe relaksohuni pas udhëtimit tuaj nëpër shkretëtirë.

Perëndimi i diellit

Para se të kërcejmë përsëri mbi kuajt tanë, ne do të ngjitemi në një kodër të vogël për të kapur pamjet më të mira të perëndimit të diellit mbi luginën Wadi-Mander.

Kthimi

Më pas do të largohemi nga kampi dhe do të kthehemi për të takuar udhërrëfyesin tonë dhe autobusin. Më pas do të transferoheni në hotelin tuaj në Sharm el Sheikh.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Hipur në kalë
 • Çaji beduin në çadrën e beduinëve
 • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Kamera
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kepuce sportive

Additional Information

 • ju mund të shijoni kalërimin për 2 orë në vend të një për vetëm 10 £ shtesë

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Ekskursion me kalërim në shkretëtirën e Sharmit Reviews

Write Review
I rritur
from £ 26.00
Fëmija
from £ 14.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq