Ekskursion në malin Sinai dhe Shën Katerina nga Sharm

Availability Wednesday , Friday , Sunday
Pickup Time 08:00 PM
Duration 14 hours approximately
Ekskursion në malin Sinai dhe Shën Katerina nga Sharm

Ekskursion në malin Sinai dhe Shën Katerina nga Sharm

Udhëtimi në malin Sinai dhe Shën Katerina

Pikat kryesore

Mali Sinai, i njohur si Mali i Moisiut, sigurisht që nuk është një udhëtim për ata me zemër të dobët - por ia vlen të ngjitet! Ne do të ngjitemi në malin 2000+ metra të lartë në Gadishullin Sinai duke u ndalur në kasolle të vogla përgjatë rrugës derisa të arrijmë majën për pamje të mrekullueshme të lindjes së diellit. Më pas ecni përsëri në bazën e malit për të vizituar Manastirin e Shën Katerinës dhe vendin ku Zoti i dha Moisiut Dhjetë Urdhërimet në shkurret që digjej.

Merr

Do t'ju marrim nga hoteli juaj në Sharm në orën 22:00 dhe do të udhëtojmë me makinë për rreth 2 orë në malin Sinai me një autobus të rehatshëm dhe modern me ajër të kondicionuar.

mali Sinai

Me të mbërritur në malin Sinai do të fillojmë ngjitjen gjatë natës në majën e malit Sinai, 2285 metra që përfshin rreth 750 shkallë. Kjo shëtitje fantastike, thuajse surreale është si asgjë që keni bërë më parë dhe ju garantojmë se do të jetë një nga kujtimet më të mira të pushimeve tuaja në Sharm! Ndiqni gjurmët e pishtarëve deri në shtegun dredha-dredha malore, duke u ndalur gjatë rrugës në kasollet e shumta që shesin çaj të ngrohtë egjiptian, snacks dhe pije të ftohta.

Me të arritur majën, do të shihni lindjen fantastike të diellit mbi malet dhe shkretëtirat që rrethojnë malin Sinai, një përvojë e fuqishme dhe një nga lindjet më të mira të diellit që do të dëshmoni ndonjëherë; e meritoni pas shëtitjes!

Turne në Manastirin e Shën Katerinës

Më pas do të filloni turneun tuaj në manastirin e Shën Katerinës. E vendosur pikërisht në tokën ku thuhet se Zoti iu shfaq Moisiut në shkurret e djegura, ky është një vend shumë i rëndësishëm për fetë abrahamike dhe gjithashtu një sit i trashëgimisë botërore të UNESCO-s.

Ky është manastiri më i vjetër i krishterë i banuar vazhdimisht në botë, me një histori që mund të gjurmohet prapa mbi shtatëmbëdhjetë shekuj. Manastiri daton para ndarjeve të botës së krishterë, origjina e tij shtrihet në antikitetin e vonë dhe çuditërisht është ende i banuar nga i njëjti rend murgjsh që e ndërtuan në shekullin e IV!

Kthehu në Sharm

Pas turneut tuaj me guidë në manastirin e Shën Katerinës, do të transferoheni përsëri në hotelin tuaj në Sharm duke mbërritur në kohë për drekë.

Our Service includes

 • Merrni dhe zbritni në hotelin tuaj
 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Tarifat e hyrjes në Parkun Kombëtar të Shën Katerinës
 • Guida turistike që flet anglisht
 • Udhëzues beduinësh për ngjitjen në mal
 • të gjitha taksat

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • çdo aktivitet opsional ose shtesë që nuk përmendet në itinerar
 • çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Ekskursion në malin Sinai nga Sharm Reviews

Write Review
I rritur
from £ 30.00
Fëmija
from £ 20.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq