Ekskursion në Vrimën Blu & Dahab nga Sharm

Availability
Duration 9 hours approximately
Ekskursion në Vrimën Blu & Dahab nga Sharm

Ekskursion në Vrimën Blu & Dahab nga Sharm

Safari Abu Galum dhe Blue Hole nga Sharm

Pikat kryesore

Udhëtoni nëpër shkretëtirën magjike të Sinait me rërën e saj të artë dhe sfondin piktoresk malor. Ndaloni në rrugën për në bregdet për të hipur në deve dhe më pas sapo të mbërrini në Blue Hole, një lagunë e bukur e mahnitshme me shumëllojshmërinë më mahnitëse të koraleve dhe detit kudo në Detin e Kuq, mund të shkoni për snorkeling dhe të pushoni në plazhi.

Merr

Ju do të merrni rreth orës 7 të mëngjesit nga udhëzuesi juaj dhe do t'ju çojnë në WadiMander në shkretëtirën e Sinait.

Udhëtim me deve

Ju do të filloni udhëtimin tuaj me udhëtimin me deve. Ju mund të hipni për rreth 30 minuta me udhërrëfyesin tuaj dhe më pas do të arrini në kampin e beduinëve.

Përvoja e beduinëve

Fiset beduine janë jashtëzakonisht krenarë për traditat dhe zakonet e tyre dhe i mirëpresin të gjithë mysafirët e tyre ngrohtësisht me një vend në çadrat e tyre dhe ofertat e çajit tradicional bimor Habbak. Uluni dhe relaksohuni pas udhëtimit tuaj me gunga nëpër shkretëtirë.

Vrima Blu

Laguna Blue Hole është më e paprishura nga të gjitha ujërat dhe vendi më i mirë për snorkeling në Lindjen e Mesme. Këtu vlerësohet se mund të dalloni rreth 550 lloje peshqish dhe kopshte nënujore koralesh!

Dreka dhe pazar në Dahab

Shijoni një drekë të shijshme me shuplakë në qytetin e vogël bregdetar të Dahabit, i cili është rritur nga fshati i vogël i peshkimit beduin në një nga vendet më të mira në Sinai Jugor për blerje dhe ngrënie sot. Duke tërhequr sasi të mëdha turistësh çdo vit, vendpushimi i Dahabit ka kaq shumë gjëra që ndodhin, por megjithatë arrin të ruajë një ndjenjë qetësie dhe relaksi.

Do të keni pak kohë për të eksploruar kafenetë, pazaret, dyqanet dhe restorantet e Dahabit ndërsa shfletoni artizanatet e shumta lokale egjiptiane, qilimat, bizhuteritë, parfumet, papiruset dhe suvenire të tjera në shitje këtu.

Transferimi per ne Hotel Sharm

Pas një dite të ngarkuar, do të kthehemi në hotelin tuaj në Sharm me 4x4; udhëtimi zgjat pak më shumë se një orë.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me kondicioner
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Tarifat e hyrjes
 • Udhëtim me deve
 • Dreka
 • Pije joalkoolike në automjet
 • Të gjitha taksat

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo shtesë që nuk përmendet në itinerar

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Abu Galum & Blue Hole Safari Reviews

Write Review
I rritur
from £ 35.00
Fëmija
from £ 20.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq