Ekskursion në Kajro me avion nga Sharm el Sheikh Tur 1 ditor

Availability Monday , Tuesday , Thursday , Sunday
Pickup Time 04:30 AM
Duration 16 hours approximately
Ekskursion në Kajro me avion nga Sharm el Sheikh Tur 1 ditor

Ekskursion në Kajro me avion nga Sharm el Sheikh Tur 1 ditor

Udhëtim ditor në Kajro me avion nga Sharm el Sheikh

Nëse keni vetëm një udhëtim që bëni gjatë kohës që jeni këtu në Egjipt, le të jetë në Turneun e Kajros … është një gjë që duhet parë! Udhëtimi atje dhe kthimi me aeroplan ofron rehati dhe lejon më shumë kohë në kryeqytetin e jashtëzakonshëm të Egjiptit. Niseni nga Sharm el Sheikh dhe pas një fluturimi të shkurtër 50 minutash, do të zbarkoni në Kajro për të filluar turneun tuaj për të ndjekur gjurmët e faraonëve. Eksploroni pasurinë e thesareve të lashta në Muzeun Egjiptian, vizitoni piramidat e mëdha egjiptiane, shikoni me frikë Sfinksin madhështor dhe thithni atmosferën ndërsa notoni poshtë Nilit mbi një felukë. Është me të vërtetë dita e fundit jashtë!

Marrja nga hoteli juaj në Sharm

Ju do të merrni rreth orës 04:30 të mëngjesit nga A/C VAN nga përfaqësuesi ynë dhe do të transferoheni në aeroportin e Sharm el Sheikh për të fluturuar për në Kajro. Fluturimi zgjat rreth 50 minuta.

Mbërritja në Kajro

Me të mbërritur në aeroportin e Kajros, do t'ju takojë udhërrëfyesi ynë anglisht-folës i cili do t'ju shoqërojë gjatë kohëzgjatjes së turneut tuaj.

Vizitoni Muzeun Egjiptian

Ju do të filloni turin duke vizituar Muzeun Egjiptian me famë botërore.

Muzeu, që përfshin dy kate, strehon 120,000 kryevepra nga periudha dhe periudha të ndryshme të historisë egjiptiane. Ekspozitat më të njohura janë ato të thesareve që kanë të bëjnë me mbretërit dhe mbretëreshat faraonike, si fëmija Mbreti Tutankhamen dhe dhoma e mumieve. Në këtë të fundit, vizitorët mund të mësojnë më shumë rreth artit të mumifikimit në Egjiptin e lashtë.

Zbuloni Nilin nga Felucca " Opsionale "

Pas vizitës tuaj në muzeun egjiptian, do të keni mundësinë të relaksoheni dhe të notoni në një Felucca (varkë e vogël me motor) në një udhëtim përgjatë lumit më të gjatë në botë. Këtu mund të merrni kohë për të përvetësuar pamjet panoramike të qytetit në flladin e verës (pagesë shtesë).

Ndalesa për drekë

Më pas, do të bëjmë një pushim për të shijuar një drekë të shijshme me shuplakë në një restorant me pamje të mrekullueshme të Nilit. Pijet nuk përfshihen.

Piramidat e Gizës dhe Sfinksi

Pas drekës, do të kalojmë Nilin dhe do të udhëtojmë për në Giza për në piramidat antike, të ndërtuara rreth vitit 2560 para Krishtit. I njohur si një nga 7 mrekullitë e botës së lashtë, do të jetë e vështirë të mos shikosh me habi me mbërritjen tënde në Piramidën e Madhe të Gizës dhe të pyesësh: 'Si janë ndërtuar ato? Dhe pse?' Mos u shqetësoni – të gjithë udhëzuesit tanë janë egjiptologë të kualifikuar dhe do të jenë të lumtur t'ju udhëzojnë dhe t'ju përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja. Do të ketë opsionin në këtë pikë të turneut për të hyrë brenda një prej tre piramidave antike.

Pas kësaj, ne do të ecim deri në skajin e pllajës për në Luginën e Mbretit Kafra ku mund të hidhni shikimin tuaj të parë të Sfinksit të Madh dhe tempullit të tij. Sfinksi i Madh i Gizës është një krijesë mitologjike, e formuar nga një kokë njeriu dhe trupi i një luani, i cili qëndron mbi 20 metra i lartë dhe 73 metra i gjatë është një pamje e mrekullueshme për t'u parë.

Pazar

Ndalesa jonë e fundit prej rreth një ore do të jetë për blerje. Këtu do të keni mundësinë të blini suvenire dhe dhurata autentike dhe tradicionale egjiptiane të prodhuara nga mjeshtrit vendas. Ne do të kalojmë kohë në Institutin e Papirusit, ku do t'ju bëhet një demonstrim se si është bërë kjo letër e famshme dhe ku do të keni mundësinë të blini edhe artin e papirusit. Do të vizitojmë gjithashtu një dyqan parfumesh, ku mund të blini aroma arabe dhe shishe parfumesh të dekoruara bukur.

Fluturimi për në Sharm el Sheikh

Në fund të ditës, udhëzuesi ynë do t'ju zbresë në aeroportin ndërkombëtar të Kajros (CAI) për të kapur fluturimin tuaj për në Sharm el Sheikh. Pas mbërritjes në aeroportin e Sharm el Sheikh, përfaqësuesi ynë do t'ju takojë dhe do t'ju transferojë përsëri në hotelin tuaj.


Pse të mos përmirësoni turneun tuaj!

  

Udhëtim ditor privat në Kajro dhe piramidat nga Sharm el Sheikh

Mrekullohuni me pamjet e mrekullueshme të Kajros me ritmin tuaj. Trajtohuni si një VIP me makinën tuaj personale dhe udhëzuesin ekspert egjiptolog. Eksploroni pasurinë e thesareve antike në Muzeun Egjiptian, vizitoni...   Më shumë        

Gjëra të tjera për të bërë në Sharm El Sheikh

Our Service includes

 • Biletat e avionit vajtje-ardhje për në Kajro nga Sharm el-sheikh
 • Të gjitha transfertat si në Kajro ashtu edhe në Sharm El Sheik
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Tarifat e hyrjes në vendet e përmendura historike
 • Ujë mineral në bord gjatë turneut
 • Dreka ne restorant
 • Turne pazari ne Kajro
 • Të gjitha taksat dhe tarifat e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Pije në restorant
 • Çdo aktivitet opsional ose shtesë që nuk përmendet në itinerar
 • Udhëtim me varkë me vela në lumin Nil

Recommendation

 • Pasaporta
 • një kuti mëngjesi
 • Kepuce sportive
 • Syze dielli dhe kapele
 • Kamera

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Turne në Kajro nga Sharm El Sheikh me avion Reviews

Write Review
I rritur
from £ 146.00
Fëmija
from £ 137.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq