Buggy Safari në shkretëtirën Sharm El Sheikh

Availability every day
Pickup Time 02:00 PM
Duration 2 hours approximately
Buggy Safari në shkretëtirën Sharm El Sheikh

Buggy Safari në shkretëtirën Sharm El Sheikh

Sand dube buggy Safari Sharm el Sheikh I Sharm el Sheikh Desert Safari

Drejtoni një buggy nëpër terrenin piktoresk të shkretëtirës në një safari 2-orëshe jashtë rrugës me kalotë Sharm El Sheikh . Mësoni të trajtoni automjetin tuaj, të lidhni rripin dhe të ndiqni udhëzuesin tuaj nëpër dunat e larta të rërës dhe vatrat shkëmbore. Lundroni nëpër muret që jehonë të një lugine të ngushtë, shikoni pamje gjithëpërfshirëse të maleve të thata dhe më pas ndaloni për t'u freskuar me një gotë çaj në një tendë beduinësh; Është një udhëtim mahnitës për të shijuar lindjen e diellit ose perëndimin mbi malet me ngjyrë trëndafili të Sharm el Sheikh.

Marrje nga Hotelet e Sharm el Sheikh

Përfaqësuesi ynë do t'ju marrë nga hoteli juaj dhe do të udhëtoni rreth 30 minuta në shkretëtirë në qendrën e safarit me karroca. Koha e udhëtimit varet nga rezervimi juaj, por ju rekomandojmë të zgjidhni ose lindjen ose perëndimin e diellit për të marrë pamjet më të bukura të shkretëtirës.

Behu gati

Instruktori juaj do t'ju vendosë me helmetat tuaja të sigurisë dhe do t'ju japë udhëzime se si të drejtoni në mënyrë të sigurt karrocën safari.

Shkoni

Së pari ju do të vozitni me karrocën tuaj për rreth 20 minuta mbi rërën e sheshtë të shkretëtirës për t'u mësuar me karrocën dhe për të fituar besimin tuaj. Gjithmonë do të vozitni në grup dhe do të keni pranë vetes udhëzuesin tuaj në rast se keni nevojë për ndihmë.

Më pas do të dilni me makinë në një luginë midis maleve. Këtu grupi do të kalojë afërsisht 40 minuta duke shfrytëzuar sa më shumë dunat e rërës dhe kodrat në zonë.

Ndalem për një copë herë

Ne do të bëjmë një ndalesë në një kamp beduinësh, ku do të keni mundësinë të shihni se si jetojnë këta njerëz nomad dhe më pas të pushoni nën një tendë tradicionale dhe të pini çaj. Pijet e tjera freskuese janë në dispozicion me një kosto shtesë.

Udhëtoni prapa

Do të kalojmë rreth 25 minuta me makinë për në qendrën e karrocave të safarit.

Transferimi i kthimit

Ju do të takoheni në qendër nga përfaqësuesi ynë dhe do të transferoheni përsëri në hotelin tuaj.

Our Service includes

  • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
  • Udhëtim me buggy Safari
  • Çaji beduin në çadrën e beduinëve
  • Të gjitha taksat

Shërbimi nuk përfshin

  • Shpenzimet personale
  • Çdo shtesë që nuk përmendet në itinerar

Do you need more details? call or email us

  • +201025566717
  • Info@sharmwonders.com

Sharm el Sheikh Dune Buggy Safari Reviews

Write Review
Beqare
from £ 38.00
Dyfishtë
from £ 50.00
Choose travel date
Beqare
Dyfishtë

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq