Aventurë Safari në Shkretëtirë në Sharm el Sheik (5 udhëtime në 1)

Availability every day
Pickup Time 03:00 PM
Duration 5 hours approximately
Aventurë Safari në Shkretëtirë në Sharm el Sheik (5 udhëtime në 1)

Aventurë Safari në Shkretëtirë në Sharm el Sheik (5 udhëtime në 1)

Desert Safari Sharm el Sheikh (5 x 1)

Shfrytëzojeni sa më shumë pushimet tuaja me këtë aventurë në shkretëtirën e Sharm el Sheikh në Safari 5 udhëtime në 1 në shkretëtirën e Sinait. Filloni me aktivitete të mbushura me aksion: ecje me biçikletë me ATV dhe kalërim me deve në shkretëtirën Sharm el Sheikh. Përpara se të udhëtoni në një kamp tradicional beduinësh për të pirë çaj dhe për të parë perëndimin e diellit mbi malet me ngjyrë trëndafili të Sharm el Sheikh. Më pas do të shijoni një darkë tradicionale beduine dhe argëtim në mbrëmje me kërcime barku, shfaqje folklorike dhe ngrënie me zjarr. Më në fund, ndërsa nata zbret dhe yjet dalin, do të keni përvojën unike të shikimit të yjeve.

Marrje nga Sharm el Sheikh Resorts

Përfaqësuesi ynë do t'ju marrë nga hoteli juaj dhe do të udhëtoni rreth 30 minuta në shkretëtirë deri në qendrën e biçikletave me kuadrat.

Behu gati

Instruktori juaj do t'ju vendosë me helmetat tuaja të sigurisë dhe do t'ju japë udhëzime se si të drejtoni në mënyrë të sigurt biçikletën me katër, është kaq e lehtë dhe nuk ka nevojë për ndonjë përvojë të mëparshme.

Filloni aventurën tuaj

Së pari ju do të vozitni në kuadratin tuaj për rreth 20 minuta mbi rërë të sheshtë të shkretëtirës për t'u mësuar me biçikletën dhe për të fituar besimin tuaj. Gjithmonë do të vozitni në grup dhe do të keni pranë vetes udhëzuesin tuaj në rast se keni nevojë për ndihmë.

Më pas do të dilni me makinë në një luginë midis maleve. Këtu grupi do të kalojë afërsisht 40 minuta duke shfrytëzuar sa më shumë dunat e rërës dhe kodrat në zonë.

Udhëtim me deve

Më pas në itinerar është kalërimi me deve në shkretëtirën e Sinait. Shëtitja me deve është një tjetër aktivitet shumë i njohur veçanërisht në Sharm el Sheikh. Zakonisht ky udhëtim i shkurtër bëhet në perëndim të diellit për t'i lejuar turistët të shijojnë erë të këndshme të freskët dhe diell të mahnitshëm në agim.

Kampi i beduinëve

Pas udhëtimit tuaj me deve, ne do të udhëtojmë për në kampin beduin dhe do të hedhim një vështrim të parë të jetës tradicionale të beduinëve. Uluni në një nga tendat dhe pini çaj Habbak dhe pushoni për një kohë të shkurtër para perëndimit të diellit.

Perëndimi i diellit mbi luginën Wadi-Mander

Ne do të ngjitemi në një kodër të vogël për të kapur pamjet marramendëse ndërsa dielli perëndon mbi luginën Wadi-Mander.

Darka beduinësh

Kthehuni poshtë kodrës për në çadra në kohë për darkë. Kompania jonë siguron cilësinë më të lartë të higjienës së ushqimit, duke përdorur ujë mineral për gatim, produkte të freskëta të gatuara në zjarr të hapur. Mund të shijoni vërtet darkën e stilit të shuplakës dhe pijen freskuese falas.

Argëtim

Më në fund do të ulemi në një orë shfaqje folklorike si ngrënia e zjarrit, Tannoura dhe kërcimi i barkut. Ju madje mund të ngjiteni në skenë dhe të provoni kërcimin e barkut!

Shikimi i yjeve në Sharm el Sheik

Pas darkës, udhëzuesi ynë beduin do të shoqërojë grupin drejt vendit ku janë vendosur teleskopët për të filluar vështrimin e yjeve. Një astronom që flet anglisht do të flasë me grupin dhe do të shpjegojë se çfarë mund të prisni të shihni atë natë; zakonisht do të mund të shihni krateret e hënës, Saturnin, yjësitë e yjeve dhe ndoshta edhe Marsin.

Transferimi i kthimit

Në fund të mbrëmjes, udhëzuesi juaj do t'ju transferojë në hotelin tuaj në Sharm el Sheikh.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
 • Biking katërshe
 • Udhëtim me deve
 • Darka
 • Shikimi i Yjeve
 • Pije freskuese dhe ujë me darkë
 • Të gjitha taksat dhe tarifat e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Recommendation

 • Kamera
 • Pasaporta
 • Shami
 • Syze dielli

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Aventura në shkretëtirën e Sharm el Sheikh (5 udhëtime në 1) Reviews

Write Review
I rritur
from £ 36.00
Fëmija
from £ 25.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq