Alf Leila Wa Leila (1001 Nights Show) në Sharm

Availability every day
Pickup Time 08:30 PM
Duration 3 hours approximately
Alf Leila Wa Leila (1001 Nights Show) në Sharm

Alf Leila Wa Leila (1001 Nights Show) në Sharm

Fantasia 1001 Nights Show | Sharm el Sheikh 1001 Netë Arabe

Ejani dhe shijoni një mbrëmje të mrekullueshme të mbushur me argëtim në shfaqjen Fantasia në 1001 Nights, e njohur në vend si Alf Leila Wa Leila, këtu në Sharm el Sheikh. Do të ndiheni sikur jeni transportuar në faqet e një përrallë ndërsa ecni nëpër portat magjike të Alf Leila Wa Leila me çatitë e saj shumëngjyrëshe me kube arabeske dhe elementet e zbukuruara të ujit dhe uleni për t'u zhytur në shfaqje. 1001 Nights Show ofron mundësinë për të përjetuar një shfaqje të tingullit dhe dritës që rrëfen historinë e Egjiptit gjatë shekujve, vallëzimi i kuajve arab, kërcimi i barkut, kërcimi simpatik i gjarpërinjve dhe vallëzimi tradicional egjiptian Tanoura. Është vërtet një natë fantastike për të gjithë familjen.

Marrje nga Hotelet e Sharm el Sheikh

Ju do të merren nga hoteli juaj rreth orës 21:00 (në varësi të vendndodhjes së tij) dhe do t'ju çojnë në lagjen Hadaba të qytetit Sharm el Sheikh në fantazinë e Alf Leila Wa Leila për shfaqjen. vendi është masiv dhe ka shumë romantike qoshet dhe ujërat, përfaqësuesi ynë do t'ju tregojë gjithçka që mund të shihni/dini përpara fillimit të shfaqjes dhe do t'ju ndihmojë të bëni disa fotografi të mrekullueshme për një mbrëmje shumë të veçantë dhe të paharrueshme.

Shfaqje me zë dhe dritë

Filloni mbrëmjen tuaj me shfaqjen e zërit dhe dritës, ku mund të shikoni jetën si kopje të mrekullive më të famshme të lashta të Egjiptit, si Sfinksi dhe Lugina e Mbretërve në Luxor, ndërsa dëgjoni një koment të historisë së Egjiptit ndër shekuj.

Më në fund ka vallëzim me kuaj arab dhe një shfaqje shatërvani. Kjo shfaqje zgjat përafërsisht një orë gjithashtu, në një dhomë xhami me ajër të kondicionuar me komente në gjuhë të ndryshme për ta bërë përvojën edhe më të mirë.

Shfaqja orientale

Shfaqja e dytë, që konsiderohet si shfaqja kryesore, është shfaqja orientale. Zona e ndenjës rrethon skenën kryesore, ku mund të shijoni një pije të freskët (me shërbim nga kamarieri) dhe është vendi ku do të argëtoheni nga kërcimtarë të barkut, magjepsës të gjarpërinjve dhe kërcimtarë Tanoura për pjesën tjetër të mbrëmjes.

Kthehu në hotelin tuaj

Ju do të ktheheni me makinë në hotelin tuaj pas asaj që ne e dimë se do të ketë qenë një mbrëmje më e këndshme gjatë pushimeve tuaja në Sharm el Sheik.


Eksploroni gjëra të tjera për të bërë në Sharm El Sheikh

Our Service includes

  • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
  • Udhëzues anglishtfolës gjatë udhëtimit tuaj
  • Tarifat e hyrjes në (Sound & light show - Oriental show).
  • Të gjitha taksat dhe tarifa e shërbimit

Shërbimi nuk përfshin

  • Shpenzimet personale
  • Pije

Additional Information

  • Foshnjat/fëmijët nën 4 vjeç janë falas

Do you need more details? call or email us

  • +201025566717
  • Info@sharmwonders.com

Shfaqja e netëve Fantasia 1001 në Sharm el Sheikh Reviews

Write Review
I rritur
from £ 38.00
Fëmija
from £ 22.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq