Çiklizëm me katër dhe darka beduinësh në Sharm El Sheikh

Availability every day
Pickup Time 02:00 PM
Duration 5 hours approximately
Çiklizëm me katër dhe darka beduinësh në Sharm El Sheikh

Çiklizëm me katër dhe darka beduinësh në Sharm El Sheikh

Safari me biçikletë me katër dhe darkë beduinësh

Pikat kryesore

Provoni diçka emocionuese në pushimet tuaja me këtë ekskursion me biçikletë me kuadrat. Shikoni perëndimin e diellit mbi malet me ngjyrë trëndafili të Sharm el Sheikh, hidhuni në biçikletën tuaj katërkëndëshe, ngrini adrenalinën tuaj dhe zmadhoni në kërkim të aventurës tuaj të mbushur me aksion. Përfundoni aventurën tuaj me një darkë tradicionale beduine dhe argëtim në mbrëmje me vallëzim barku dhe ngrënie me zjarr.

Merr

                        

Përfaqësuesi ynë do t'ju marrë nga hoteli juaj dhe do të udhëtoni rreth 30 minuta në shkretëtirë deri në qendrën e biçikletave me kuadrat.

Behu gati

Instruktori juaj do t'ju vendosë me helmetat tuaja të sigurisë dhe do t'ju japë udhëzime se si të drejtoni në mënyrë të sigurt biçikletën me kuadrat.

Shkoni

Së pari ju do të vozitni në kuadratin tuaj për rreth 20 minuta mbi rërë të sheshtë të shkretëtirës për t'u mësuar me biçikletën dhe për të fituar besimin tuaj. Gjithmonë do të vozitni në grup dhe do të keni pranë vetes udhëzuesin tuaj në rast se keni nevojë për ndihmë.

Më pas do të dilni me makinë në një luginë midis maleve. Këtu grupi do të kalojë afërsisht 40 minuta duke shfrytëzuar sa më shumë dunat e rërës dhe kodrat në zonë.

Kampi i beduinëve

Pas ecjes me biçikletë me katër, do të udhëtojmë në kampin e beduinëve dhe do të hedhim një vështrim të parë të jetës tradicionale të beduinëve. Uluni në një nga tendat dhe pini çaj Habbak dhe pushoni për një kohë të shkurtër para perëndimit të diellit.

Perëndimi i diellit mbi luginën Wadi-Mander

Ne do të ngjitemi në një kodër të vogël për të kapur pamjet marramendëse ndërsa dielli perëndon mbi luginën Wadi-Mander.

Darka beduinësh

Kthehuni poshtë kodrës për në çadra në kohë për darkë. Kompania jonë siguron cilësinë më të lartë të higjienës së ushqimit, duke përdorur ujë mineral për gatim, produkte të freskëta të gatuara në zjarr të hapur. Ju mund të shijoni vërtet darkën e stilit të shuplakës dhe pijet freskuese falas.

Argëtim

Më në fund do të ulemi në një orë ngrënie me zjarr, kërcim barku dhe Tannoura. Ju madje mund të ngjiteni në skenë dhe të provoni kërcimin e barkut!

Transferimi i kthimit

Në fund të mbrëmjes, udhëzuesi juaj do t'ju transferojë përsëri në hotelin tuaj.

Our Service includes

  • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
  • Biking katërshe
  • Çaj beduinësh dhe darkë në çadrën e beduinëve
  • Të gjitha taksat

Shërbimi nuk përfshin

  • Shpenzimet personale
  • Çdo tarifë shtesë që nuk përmendet në program

Do you need more details? call or email us

  • +201025566717
  • Info@sharmwonders.com

Biçikletë me katër biçikletë dhe darkë beduinësh në Sharm Reviews

Write Review
Beqare
from £ 25.00
Dyfishtë
from £ 35.00
Choose travel date
Beqare
Dyfishtë

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq