Çaj me deve dhe beduin në shkretëtirën Sharm El Sheikhn

Availability Tuesday , Thursday , Friday , Sunday
Pickup Time 03:00 PM
Duration 2 hours approximately
Çaj me deve dhe beduin në shkretëtirën Sharm El Sheikhn

Çaj me deve dhe beduin në shkretëtirën Sharm El Sheikhn

Udhëtim me deve në Sharm el Sheikh

Të gjithë kemi dëgjuar për ecjen si egjiptian, por këtu në Sharm, duke qenë kaq afër shkretëtirës, është më argëtuese të udhëtosh si një. Një rrugë e shkurtër për të dalë nga qyteti i Sharmit, në shkretëtirën piktoreske të Sinait me rërën e saj të artë dhe malet me ngjyrë trëndafili, është vendi i përsosur për të kaluar një pasdite duke hipur në deve. Ju do të udhëtoni me udhëzuesin tuaj beduin dhe shokun tuaj hipur drejt kampit të beduinëve dhe do të ndaloni atje për të mësuar më shumë rreth ushqimit dhe zakoneve të këtij fisi tradicional. Ju piqni bukë së bashku dhe pini çaj bimor tradicional Habbak.

Marrja e hotelit

Ju do të merrni nga hoteli juaj në minibus me ajër të kondicionuar nga udhëzuesi juaj dhe do të vozitni për rreth 30 minuta në shkretëtirën e Sinait.

Udhëtim me deve

Ju do të filloni udhëtimin tuaj me udhëtimin me deve. Ju mund të hipni me udhëzuesin tuaj derisa të mbërrini në kampin beduin.

Përvoja e beduinëve

Fiset beduin janë jashtëzakonisht krenarë për traditat dhe zakonet e tyre dhe i mirëpresin të gjithë mysafirët e tyre ngrohtësisht me një vend në çadrat e tyre dhe ofertat e çajit tradicional bimor Habbak. Uluni dhe relaksohuni pas udhëtimit tuaj me gunga nëpër shkretëtirë.

Sunset e shkretëtirës

Përpara se të hidhemi përsëri në devetë tona, ne do të ngjitemi në një kodër të vogël për të kapur pamjet më të mira të perëndimit të diellit mbi luginën Wadi-Mander.

Kthimi

Më pas do të largohemi nga kampi dhe do të kthehemi për të takuar udhërrëfyesin tonë dhe autobusin. Më pas do të transferoheni në hotelin tuaj në Sharm.

Our Service includes

 • Të gjitha transfertat me furgon me kondicioner
 • Hipur me deve
 • Çaji beduin në çadrën e beduinëve
 • Të gjitha taksat

Shërbimi nuk përfshin

 • Shpenzimet personale
 • Çdo shtesë që nuk përmendet në itinerar

Recommendation

 • Syze dielli dhe kapele
 • Kepuce sportive
 • Kamera

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Udhëtim me deve në Sharm El Sheik Reviews

Write Review
I rritur
from £ 22.00
Fëmija
from £ 10.00
Choose travel date
I rritur
Fëmija

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Kujdesi ndaj klientit 24/7

24 orë në ditë, 7 ditë në javë për të ofruar nivelet më të mira të shërbimit ndaj klientit dhe për t'u marrë me çdo problem apo problem të mundshëm që mund të kenë klientët tanë. Ne jemi këtu për të shërbyer. Na kontaktoni

Asnjë shtesë e fshehur

Tarifat tona përfshijnë të gjitha taksat, tarifat e shërbimit dhe JO tarifa rezervimi.

Pagesë e Sigurt

Ju paguani përmes PayPal. Ne nuk trajtojmë informacionin e kartës suaj të kreditit.

Zbritje në grupe

Largoni stresin e udhëtimeve në grup me opsionet tona të dobishme. Ne ofrojmë zbritje speciale për familjet, miqtë dhe grupet e shkollave.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Ekskursione në Kajro | Udhëtime ditore në Kajro dhe Piramidat

Ekskursione në Kajro

Ekskursione në Luxor | Udhëtime dhe turne ditore nga Egjipti

Ekskursione në Luxor

Udhëtime|Ekskursione|Udhëtime dhe gjëra për të bërë në Sharm el Sheikh

Ekskursione Sharm

Ekskursione, turne dhe udhëtime ditore në Hurghada

Ekskursione në Hurghada

Udhëtime Detare | Zhytje | Snorkeling | Sportet ujore dhe gjërat për të bërë në Sharm el Sheikh

Turne në Detin e Kuq